O czym warto pamiętać, będąc gościem na weselu?

O czym warto pamiętać, będąc gościem na weselu?

Wesele to przyjęcie, które wiele osób uwielbia. Wiąże się w końcu z dobrą zabawą w dużym gronie i często tańcami do białego rana. Zdarza się jednak, że goście nie zachowują się adekwatnie do okoliczności, co może zostać źle odebrane przez nowożeńców. O czym zatem pamiętać, będąc gościem na weselu, aby nie popełnić żadnego faux-pas? Podpowiadamy!

Dokładnie przeczytaj i odpowiedz na zaproszenie

Zaproszenie na wesele zazwyczaj Młoda Para wręcza gościom osobiście. Warto zatem wyrazić wdzięczność za zaproszenie na tak ważne dla nich wydarzenie. Niezwykle istotne jest, aby dokładnie przeczytać wszystkie informacje, które się na nim znajdują. Może się tam pojawić prośba dotycząca ubioru czy prezentów. Na zaproszeniu jest również napisane, gdzie i o której rozpocznie się ślub oraz wesele. Może się tam na przykład znaleźć informacja, aby na wesele nie przychodzić ubranym na czarno lub przyjść w odpowiednim kolorze. Wyobraźmy sobie zatem sytuację, że jesteśmy jedynymi gośćmi, którzy nie spełnili prośby nowożeńców, gdyż niedokładnie przeczytaliśmy informacje znajdujące się na zaproszeniu. Z pewnością nie będziemy czuć się dobrze z tym faktem. Warto również pamiętać o tym, aby odpowiednio potwierdzić swoją obecność. Zostawienie potwierdzenia na ostatnią chwilę może zostać odebrane jako brak zainteresowania udziałem w wydarzeniu.

Nie spóźnij się

Na zaproszeniu na ślub zawarte są informacje o godzinie rozpoczęcia wydarzenia. W dniu ślubu, na ceremonii warto pojawić się przed Panną Młodą. Jeżeli na zaproszeniu jest napisane, że uroczystość odbędzie się o godzinie 15, to oznacza to, że dokładnie w tym czasie rozpocznie się ceremonia. Dobry gość pojawi się zatem na miejscu 15 lub 30 minut wcześniej. Z domu zatem warto wyruszyć z odpowiednim zapasem czasu i wziąć pod uwagę możliwe wystąpienie korków w trakcie drogi.

Prezent dla nowożeńców

Już od dawna najbardziej popularnym prezentem dla Młodej Pary jest koperta z gotówką, wraz z kartką z życzeniami. Nowożeńcy zazwyczaj wykorzystują pieniądze na pokrycie kosztów wesela, zakup wycieczki z okazji podróży poślubnej lub na wykończenie mieszkania. Innego rodzaju prezenty ślubne, jeśli już się pojawiają, są wręczane raczej przez najbliższą rodzinę Młodej Pary. Do koperty z gotówką zazwyczaj dołącza się kwiaty lub butelkę wina czy innego alkoholu. W tym celu warto odwiedzić sklep z alkoholem i wybrać taki, który będzie charakteryzował się wysoką jakością i wyjątkowym smakiem. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako dodatek do ślubnego prezentu. Informacje o tym, jakiego rodzaju prezentów oczekuje Para Młoda często znajdziemy na zaproszeniu.