Jak walczyć z przeziębieniem?

Jak walczyć z przeziębieniem?

Przeziębienie to dość częste schorzenie, które zazwyczaj ma łagodny przebieg, jednak każdy z nas wie, że może całkowicie pokrzyżować plany. Istnieje wiele sposobów jak walczyć i zapobiegać przeziębieniu. W tym artykule dowiesz się jakie są skuteczne sposoby na walkę z przeziębieniem. Sprawdź!

Zdrowotne właściwości miodu

Miód wykazuje wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia i może być także pomocny w walce z przeziębieniem. Wszystkie gatunki miodu - miód leśny, lipowy, rzepakowy oraz wiele innych pozytywnie wpływają na nasz układ odpornościowy. Warto go spożywać w trakcie choroby, ale także jako środek zapobiegawczy. Możemy go dodawać do herbaty, tworząc rozgrzewający napój. Spożywanie samego miodu jest zalecane szczególnie wtedy, gdy towarzyszy nam kaszel. Nie bez powodu nazywany jest "płynnym złotem". Posiada także szereg innych cennych właściwości. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz ma dobroczynny wpływ na serce.

Zdrowa dieta - naturalny sposób na zapobieganie przeziębieniu

Zdrowe, pełnowartościowe posiłki mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Zbilansowane posiłki, zwłaszcza składające się z dużej ilości warzyw i owoców pomogą nam zapobiegać przeziębieniu. Wiemy, że przygotowywanie zdrowych posiłków, kiedy mamy dużo pracy i obowiązków nie jest prostym zadaniem. Może nam w tym pomóc catering dietetyczny Gdynia. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią kaloryczność, a zdrowe i zbilansowane posiłki zostaną dostarczone prosto do naszego domu. Odpowiednia dieta jest ważna także wtedy, gdy dopadnie nas przeziębienie. Warto wtedy włączyć do codziennych posiłków produkty bogate w witaminę C, jak papryka, cytryna czy natka pietruszki. W naszej diecie powinny znaleźć się również produkty nazywane naturalnymi antybiotykami, jak czosnek, imbir czy cebula. Nasze codzienne żywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i może zapobiegać występowaniu wielu chorób, w tym także przeziębienia.

Czym jest grog?

W walce z przeziębieniem pomocne mogą być przede wszystkim napoje rozgrzewające. Nie są w stanie nas wyleczyć, jednak zdecydowanie pomogą nam się rozgrzać i ułatwić funkcjonowanie podczas choroby. Takim napojem jest między innymi grog. To napój, w którego skład wchodzi rum, woda, sok z cytryny oraz przyprawy takie jak cynamon i goździki. Może być pomocny w walce z przeziębieniem, tym bardziej jak dodamy do niego również imbir i miód. Działa przeciwzapalnie i podnosi temperaturę ciała. Pamiętajmy, że jest to jedynie dodatek i należy go spożywać z umiarem.