Chcesz zaskoczyć gości podczas przyjęcia? W ten sposób ci się to uda!

Chcesz zaskoczyć gości podczas przyjęcia? W ten sposób ci się to uda!

Szukasz skutecznych sposobów na to, aby zaskoczyć swoich gości wyjątkowymi potrawami i specjałami, które na długo pozostaną im w pamięci? Wbrew pozorom jest to o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać. Zwłaszcza że, do wyboru masz przecież tak dużo możliwości. Przedstawiamy ci zatem te, które naszym zdaniem będą najlepsze i sprawdzą się w każdej sytuacji, niezależnie od charakteru takiego spotkania. Czy to duże przyjęcie, spotkanie z przyjaciółmi, czy kolacja dla rodziny? Niezależnie od tego, prezentujemy ci najlepsze rozwiązania!

Oryginalny owoc? To musi być jackfruit!

O tym owocu na pewno słyszeliście już naprawdę wiele! Czy faktycznie warto się na niego zdecydować? A jeśli tak, to w jakiej formie go podawać? Niewątpliwie jest to owoc, który wymaga skosztowania, ponieważ są to całkowicie inne, niż znane do tej pory smaki. Jedni go uwielbiają, inni mówią, że nigdy więcej się na niego nie zdecydują. Aby przekonać się, w której grupie znajdziesz się tym, niewątpliwie musisz go po prostu spróbować. To ciekawe urozmaicenie każdego spotkania ze znajomymi, ponieważ na pewno każdy będzie miał wiele frajdy z próbowania tak oryginalnej rzeczy. Jackfruit chlebowiec możesz podać swoim gościom w różnej formie. Na przykład w formie pełnego miąższu owocu lub w formie ususzonej. I jedna i druga na pewno sprawi wiele radości! Jeśli natomiast chcesz przełamać jego smak, wtedy dodaj go do deseru.

Wino odpowiednie do okazji i posiłku

Zastanów się również i nad tym, jakie wino pasowa będzie na taką okazję. Białe, czerwone, a może coś całkiem nowego i zdecydujesz się jednak na różowe? Przede wszystkim przeanalizuj, jakie inne potrawy znajdą się na twoim stole. Pamiętaj, że prawidłowe dopasowanie wina do okazji oraz serwowanych dań to tak naprawdę podstawa! W ten sposób podbijesz smak potraw i sprawisz, że twoi goście będą zachwycać się nimi dosłownie bez końca! Jeśli chcesz, aby trunek był lekki i przy okazji w uroczym kolorze, jak najbardziej zdecyduj się na wino różowe. Różowe bąbelki to coś, co zrobi wrażenie zwłaszcza na paniach!

Suszone robaki na przekąskę?

Czy kiedykolwiek mieliście okazję spróbować suszonych robaków? Jeśli nie, to teraz jest na to najlepsza pora! Wcale nie żartujemy, ponieważ jest to bardzo zdrowa i pełna wartości odżywczych przekąska, która doskonale zastąpi chipsy i tym podobne przysmaki. Suszone robaki sprawdzą się zwłaszcza podczas przyjęć, gdy nie masz już pomysłu na to, jakie przystawki oraz przekąski w międzyczasie warto zaproponować zaproszonym przez siebie gościom!